« Prev 77. Surah Al-Mursalāt Next »
   
 
Quran - Albanian
 
Pasha erėrat qė fryejnė njėpasnjė (pandėrprerė)!
 
Ayah   77:2   الأية
Quran - Albanian
 
Qė janė shumė tė stuhishme e shkaktojnė furtunė.
 
Ayah   77:3   الأية
Quran - Albanian
 
Pasha engjėjt qė u ėshtė besuar shpėrndarja e reve dhe qė i shpėrndajnė.
 
Ayah   77:4   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe qė ndajnė qartė (tė vėrtetėn nga e pavėrteta).
 
Ayah   77:5   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe ata qė sjellin shpallje (libra tė Zotit, te pejgamberėt).
 
Ayah   77:6   الأية
Quran - Albanian
 
Si arsyetim ose si vėrejtje.
 
Ayah   77:7   الأية
Quran - Albanian
 
S’ka dyshim se ajo qė premtoheni ka pėr tė ndodh pa tjetėr.
 
Ayah   77:8   الأية
Quran - Albanian
 
Kur yjet tė shuhen.
 
Ayah   77:9   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe kur qielli tė hapet,
 
Ayah   77:10   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe kur kodrat tė copėtohen,
 
Ayah   77:11   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe kur tė dėrguarve u ėshtė caktuar koha?
 
Ayah   77:12   الأية
Quran - Albanian
 
E pėr cilėn ditė atyre u ėshtė caktuar koha?
 
Ayah   77:13   الأية
Quran - Albanian
 
Pėr ditėn e gjykimit (kur drejtėsia e Zotit ndan tė mirėn nga e keqja).
 
Ayah   77:14   الأية
Quran - Albanian
 
E ku e di ti se ēka ėshtė dita e gjykimit?
 
Ayah   77:15   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė shkatėrrim pėr ata qė pėrgėnjeshtruan.
 
Ayah   77:16   الأية
Quran - Albanian
 
A nuk i kemi ėshtė shkatėrrim Ne popujt mė tė hershėm?
 
Ayah   77:17   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe pastaj pas tyre ua shoqėruam tė tjerė mė tė vonshėm.
 
Ayah   77:18   الأية
Quran - Albanian
 
Ne ashtu bėjmė me kriminelėt.
 
Ayah   77:19   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė mjerim i madh pėr ata qė pėrgėnjeshtruan.
 
Ayah   77:20   الأية
Quran - Albanian
 
A nuk u kemi krijuar juve nga njė lėng i dobėt?
 
Ayah   77:21   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe atė e vendosėm nė njė vend tė sigurt.
 
Ayah   77:22   الأية
Quran - Albanian
 
Pėr deri nė njė kohė tė caktuar.
 
Ayah   77:23   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe Ne bėmė pėrcaktimin e krijimit. Sa pėrcaktues tė mirė jemi!
 
Ayah   77:24   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė shkatėrrim pėr ata qė nuk e njohėn fuqinė tonė.
 
Ayah   77:25   الأية
Quran - Albanian
 
A nuk e bėmė Ne tokėn qė nė gjirin e vet mban,
 
Ayah   77:26   الأية
Quran - Albanian
 
Tė gjallė dhe tė vdekur?
 
Ayah   77:27   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe nė tė kemi vėnė kodra tė forta e tė larta dhe ju dhamė tė pini ujė qė ua shuan etjen.
 
Ayah   77:28   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė mjerim pėr ata qė pėrgėnjeshtruan,.
 
Ayah   77:29   الأية
Quran - Albanian
 
(u thuhet) Shkoni te ai (Xhehennemi) qė ju e konsuderuat rrenė.
 
Ayah   77:30   الأية
Quran - Albanian
 
Shkoni te ajo hije (mjegull) qė ka tri degėzime.
 
Ayah   77:31   الأية
Quran - Albanian
 
Qė nuk bėn as hije, as nuk mbron prej flakės.
 
Ayah   77:32   الأية
Quran - Albanian
 
Ai (Xhehennemi) hedh gaca tė mėdha si ndonjė kėshtjellė.
 
Ayah   77:33   الأية
Quran - Albanian
 
E qė janė si tė ishin deve tė verdha (shumė tė shpejta).
 
Ayah   77:34   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė shkatėrrim pėr mohuesit.
 
Ayah   77:35   الأية
Quran - Albanian
 
Kjo ėshtė njė ditė qė ata nuk flasin.
 
Ayah   77:36   الأية
Quran - Albanian
 
Atyre as nuk u lejohet qė tė arsyetohen.
 
Ayah   77:37   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė, mjerė ata qė pėrgėnjeshtruan!
 
Ayah   77:38   الأية
Quran - Albanian
 
Kjo ėshtė dita e gjykimit, u kemi tubuar juve dhe tė mėparshmit.
 
Ayah   77:39   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe nėse keni ndonjė dredhi, atėherė bėni dredhira!
 
Ayah   77:40   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė shkatėrrim pėr ata qė nuk besuan.
 
Ayah   77:41   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe, nuk ka dyshim se tė devotshmit do tė jenė nėn hije pranė burimeve,
 
Ayah   77:42   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe kanė pemė ēfarė tė dėshirojnė.
 
Ayah   77:43   الأية
Quran - Albanian
 
Hani e pini shijshėm e me ėndje, pėr atė e keni vepruar.
 
Ayah   77:44   الأية
Quran - Albanian
 
Ne kėshtu i shpėrblejmė mirėbėrėsit.
 
Ayah   77:45   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė mjerim pėr pėrgėnjeshtuesit.
 
Ayah   77:46   الأية
Quran - Albanian
 
Ju (jobesimtarė nė dynja) hani e kėnaquni pėrpak kohė, sepse vėrtet ju jeni rrebelė.
 
Ayah   77:47   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė mjerim pėr ata qė mohuan tė mirat e Zotit.
 
Ayah   77:48   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe kur atyre u thuhej: “Pėrkuluni!”, ata nuk pėrkuleshin.
 
Ayah   77:49   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė ėshtė mjerim pėr ata qė pėrgėnjeshtuan.
 
Ayah   77:50   الأية
Quran - Albanian
 
Pra, cilės fjale (libėr) pas kėtij (Kur’anit) i besojnė?:-: Go Home :-: Go Top :-: