« Prev 78. Surah An-Naba' Next »First Ayah   1   الأية الأولي
بِسْم ِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ
Quran - Albanian
 
Pėr ēka ata i bėjnė pyetje njėri-tjetri?
 
Ayah   78:2   الأية
Quran - Albanian
 
Pėr lajmin e madh e tronditės.
 
Ayah   78:3   الأية
Quran - Albanian
 
Nė tė cilin ata janė nė kundėrshti.
 
Ayah   78:4   الأية
Quran - Albanian
 
Jo, tė mos pyesin, sepse ata do ta kuptojnė!
 
Ayah   78:5   الأية
Quran - Albanian
 
Pėrsėri Jo, se ata do ta kuptojnė!
 
Ayah   78:6   الأية
Quran - Albanian
 
A nuk e bėmė Ne tokėn tė pėrshtatshme (pėr jetė),
 
Ayah   78:7   الأية
Quran - Albanian
 
Ndėrsa kodrat shtylla?
 
Ayah   78:8   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe Ne u krijuam juve nė ēifte.
 
Ayah   78:9   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe gjumin tuaj ua bėmė pėr pushim.
 
Ayah   78:10   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe natėn ua bėmė mbulesė (si rrobet).
 
Ayah   78:11   الأية
Quran - Albanian
 
Ndėrsa ditėn e bėmė pėr gjallėrim.
 
Ayah   78:12   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe Ne kemi ndėrtuar mbi ju njė shtatėshe tė fortė.
 
Ayah   78:13   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe kemi vėnė ndriēuesin qė flakėron.
 
Ayah   78:14   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe prej reve tė shtrydhura kemi lėshuar shi tė madh.
 
Ayah   78:15   الأية
Quran - Albanian
 
Qė me tė tė rrisim drithėra e bimė.
 
Ayah   78:16   الأية
Quran - Albanian
 
Edhe kopshte tė dendura palė mbi palė.
 
Ayah   78:17   الأية
Quran - Albanian
 
S’ka dyshim se dita e gjykimit ėshtė caktuar.
 
Ayah   78:18   الأية
Quran - Albanian
 
Ėshtė dita qė i fryhet surit, e ju vini grupe-grupe.
 
Ayah   78:19   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe qielli hapet e bėhet dyer-dyer.
 
Ayah   78:20   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe kodrat shkulen dhe bėhen pluhur (si valė rrezesh).
 
Ayah   78:21   الأية
Quran - Albanian
 
E Xhehennemi ėshtė nė pritė (nė pusi).
 
Ayah   78:22   الأية
Quran - Albanian
 
Ėshtė vendstrehim i arrogantėve.
 
Ayah   78:23   الأية
Quran - Albanian
 
Aty do tė mbesin pėr tėrė kohėn (pa mbarim).
 
Ayah   78:24   الأية
Quran - Albanian
 
Aty nuk do tė shijojnė as freskim, as ndonjė pije.
 
Ayah   78:25   الأية
Quran - Albanian
 
Pėrveē ujė tė valė e kalbėsirė.
 
Ayah   78:26   الأية
Quran - Albanian
 
Si ndėshkim i merituar.
 
Ayah   78:27   الأية
Quran - Albanian
 
Ata ishin qė nuk pritnin se do tė jepin llogari.
 
Ayah   78:28   الأية
Quran - Albanian
 
Dhe argumentet Tona i pėrgėnjeshtruan mė kėmbėngulje.
 
Ayah   78:29   الأية
Quran - Albanian
 
Ndėrsa Ne ēdo send e kemi ruajtur me shkrim tė saktė.
 
Ayah   78:30   الأية
Quran - Albanian
 
E ju pra, vuani, se Ne nuk do t’u shtojmė tjetėr vetėm se vuajtje.
 
Ayah   78:31   الأية
Quran - Albanian
 
S’ka dyshim se tė devotshmit kanė fitime tė mėdha.
 
Ayah   78:32   الأية
Quran - Albanian
 
Kopshte e vreshta rrushi.
 
Ayah   78:33   الأية
Quran - Albanian
 
Edhe vasha tė njė moshe.
 
Ayah   78:34   الأية
Quran - Albanian
 
Edhe gota tė mbushura plot verė.
 
Ayah   78:35   الأية
Quran - Albanian
 
Aty nuk dėgjojnė fjalė tė kota, as gėnjeshtra.
 
Ayah   78:36   الأية
Quran - Albanian
 
Shpėrblime e dhurata tė shumta dhėnė nga Zoti yt.
 
Ayah   78:37   الأية
Quran - Albanian
 
Zoti i qiejve e i tokės, dhe ēka ka ndėrmjet tyre, qė ėshtė mėshirues, tė cilit nuk kanė tė drejtė t’i bėjnė vėrejtje.
 
Ayah   78:38   الأية
Quran - Albanian
 
Atė ditė Xibrili dhe engjėjt qėndrojnė tė rreshtuar, askush nuk flet pos atij qė e lejon Mėshiruesi, dhe i cili e thotė tė vėrtetėn.
 
Ayah   78:39   الأية
Quran - Albanian
 
Ajo ėshtė dita e vėrtetė, e kush dėshiron le tė kthehet rrugės te Zoti i vet.
 
Ayah   78:40   الأية
Quran - Albanian
 
Ne ua tėrhoqėm juve (idhujtarėve) vėrejtjen pėr njė dėnim tė afėrt, nė ditėn kur njeriu (besimtar) shikon se ēka i kanė sjellė duart e veta, e jobesimtari thotė: “Ah, sa mirė do tė ishte pėr mua sikur tė isha dhe"!:-: Go Home :-: Go Top :-: